Z médií

Zdroj: sme.sk

O Lučanského smrť sa zaujímajú aj v europarlamente, pozvú si člena komisie

Vedenie stálej monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva si pozve Tomáša Čitbaja z vyšetrovacej komisie, ktorá má prešetriť smrť exšéfa polície Milana Lučanského. Podporilo tak návrh europoslanca Vladimíra Bilčíka (Spolu/EPP). Zasadnutie by sa malo uskutočniť vo februári.

Čítať ďalej na sme.sk
Zdroj: teraz.sk

Bilčík reaguje na iniciatívu Beňovej: Smer-SD kope do otvorených dverí

Bilčík považuje za cynické a nemiestne, aby bola smrť Lučanského politicky zneužívaná a porovnávaná s prípadom vraždy Kuciaka a Kušnírovej či so smrťou Jozefa Chovanca.

Čítať ďalej na teraz.sk
Zdroj: teraz.sk

Slovenskí europoslanci: Úspechom roka je reakcia EÚ na koronakrízu

Vladimír Bilčík (Spolu/EPP) priznal, že ako europoslanec sa snažil urobiť všetko pre to, aby EP dôsledky koronakrízy zmierňoval prostredníctvom európskej pomoci a spolupráce.

Čítať ďalej na teraz.sk
Zdroj: SME

Vláda, ktorá mlčí o prioritách, z nás Estónsko neurobí

Ubehlo niekoľko letných mesiacov a sme len týždne od termínu, ktorý pre náš reformný plán stanovila Európska komisia. Oficiálne sme stále nevideli nič iné ako statusy premiéra, v ktorých hovorí v metaforách o tichu. A uniknutý úradnícky dokument, ku ktorému sa žiadny politický líder nehlási.

Čítať ďalej na SME
Zdroj: Plus 7 dní

Slovák, ktorý bude spolurozhodovať o budúcnosti internetu

Zaoberá sa ochranou právneho štátu, zahraničnou politikou a rozšírením EÚ na západný Balkán. Najnovšie sa stal jediným Slovákom, ktorý bude v novom výbore europarlamentu pripravovať pravidlá pre fungovanie sociálnych sietí, aby tie medzi ľudí šírili menej dezinformácií.

Čítať ďalej na Plus 7 dní
Zdroj: Korzár

Europoslanec Bilčík: Covid-19 je najväčší zdravotný zabijak

Sociálne siete sa stali nekontrolovateľným eldorádom. Koronavírus nie je hoax, Covid-19 existuje a zabíja. Čo hovoria v Európe na rozsudok špecializovaného súdu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, podľa ktorého sú obžalovaní z objednania vraždy Marian Kočner a Alena Zsuzsová nevinní.

Čítať ďalej na Korzár
Zdroj: Týždeň

Bilčík zo strany Spolu: Reformy bez politického lídra. Takýto prístup je nešťastný z troch dôvodov

Reformná, tak sa nazývala táto vláda ešte skôr, ako vznikla. Vtedy netušila, akú príležitosť na dokázanie hrdého prívlastku dostane: za peniaze Európskej únie urobiť reformy, ktoré tunajšie prostredie hlboko a trvalo zmenia k lepšiemu. Náčrt reforiem poznáme z reformného plánu Slovensko 2.0. Čo si o ňom myslia zástupcovia strán mimo parlamentu?

Čítať ďalej na Týždeň
Zdroj: teraz.sk

Europoslanci hodnotia svoj prvý rok v EP - Bilčík, Nicholsonová a Číž

Slovensko má 14 europoslancov, 12 z nich sú zaradení v štandardných európskych politických stranách a neváhali zhodnotiť svoj prvý rok pôsobenia v europarlamente.

Čítať ďalej na teraz.sk
Zdroj: Pravda

Bilčík: Vučičovi gratulujeme so zdvihnutým prstom

Smeruje Srbsko k budúcnosti v Európskej únii? Ruka v ruke s veľkým víťazstvom ide aj veľká zodpovednosť. O volebnej výhre Srbskej pokrokovej strany na čele s prezidentom Aleksandarom Vučičom to povedal Vladimír Bilčík (Spolu, frakcia Európskej ľudovej strany). Slovenský europoslanec je stály spravodajca Európskeho parlamentu pre Srbsko a predseda delegácie europarlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou. Vučičovci v nedeľu vyhrali parlamentné voľby so ziskom viac ako 61,5 percenta hlasov.

Čítať ďalej na Pravda
Zdroj: tvnoviny.sk

Prvý rok majú za sebou. Slovenskí europoslanci sú väčšinou nováčikovia, no celkom sa uchytili

Mámé dokopy 14 slovenských europoslancov a každý rieši čosi iné. Od regulácie sociálnych sietí a politiky, cez podnikateľské prostredie, až po ochranu zvierat a prírody. Napríklad boj s dezinformáciami má na starosti Vladimír Bilčík (SPOLU/EPP), ktorý pripomína, že je aj spoluautorom dôležitej rezolúcie.

Čítať ďalej na tvnoviny.sk
Zdroj: topky.sk

Slovenský europoslanec Bilčík šéfuje medziparlamentnému zasadnutiu: Rokujú s Čiernou Horou

Bilčík v stanovisku pripomenul, že výsledkom rokovaní bude prijatie spoločného stanoviska. Bilčík, ktorý je predsedom delegácie EP pre vzťahy s Čiernou Horou, spresnil, že ide o jedno z medziparlamentných stretnutí na základe Stabilizačnej a asociačnej dohody. V poradí už osemnáste medziparlamentné stretnutie je prvé v novom zložení EP a posledné pred jarnými parlamentnými voľbami v Čiernej Hore.

Čítať ďalej na topky.sk
Zdroj: Plus 7 Dní

Slovák je hviezdou srbských novín: Ktorý europoslanec ide v šľapajách Lajčáka a Kukana?

Vladimír Bilčík učil politológiu v univerzite v Bratislave, dnes sedí v laviciach Európskeho parlamentu. Prečítajte si, čo si myslí o Srbsku a ako ho nahnevalo, keby sme ho porovnali s Miroslavom Lajčákom.

Čítať ďalej na Plus 7 Dní
Zdroj: teraz.sk

Bilčík bude medzi vplyvnými hráčmi pre politiku západného Balkánu

V správe EWB sa uvádza, že iba hŕstka politikov bude robiť zásadné rozhodnutia a vytvárať posolstvá, ktoré budú mať zásadný význam pre budúcnosť západného Balkánu.

Čítať ďalej na teraz.sk
Zdroj: noviny.sk

Vladimír Bilčík: Dezinformácie zasahujú do politického života v EÚ, klamstvá musia zmiznúť zo sociálnych sietí

Prijali sme jasný politický rámec ako riešiť boj s dezinformáciami, pretože zasahujú do politického života v EÚ. Videli sme to v kampani pred referendom o brexite a pred voľbami v členských štátoch EÚ. Potrebujeme to riešiť a prijať riešenia, ktoré budú upravovať obsah, ktorý sa voľne šíri cez sociálne siete, aby bol kontrolovaný. Nepravdy a klamstvá zmiznú zo sociálnych sieti. Potrebujeme nájsť európske riešenia. Problém s dezinformáciami môžeme vyriešiť jedine spoločným prístupom v EÚ. Veľké platformy ako Facebook a Twitter budú počúvať Európsku komisiu a poslancov Európskeho parlamentu, pretože zastupujeme veľký trh a množstvo členských štátov.

Čítať ďalej na noviny.sk